The Blog

Pomôžte talentovanému tanečníkovi-Prijali ho na univerzitu v rakúskom Linzi

i 24 júla No Comments by

Pomôžte talentovanému tanečníkovi

Roland Dandó tancuje, robí sám choreografie, chodí na celoslovenské tanečné súťaže a tento rok ho prijali na univerzitu v rakúskom Linzi. K štúdiu potrebuje finančnú pomoc.

http://kamosizwebu.sk/vkvyzvy/2647

RolandRoland je z Lučenca. Na klavír chodil už od svojich šiestich rokov. Jeho mama bola dlho z dôvodu choroby nezamestnaná a otec je údržbár. Platili mu klavír aj z toho mála, čo mali. Hrá na klavíri,  vynikajúco tancuje a tvori si s tanečnou partnerkou sám choreografie. Boli spolu už na viacerých celoslovenských súťažiach.

Roland začal študovať na hotelovej akadémii, ale zistil, že táto škola ho nenapĺňa. Prešiel na konzervatórium do Banskej Bystrice, kde získal maturitu. Bolo to na úkor rodiny, ktorá sa kvôli Rolandovi uskromnila. Nedávno ho prijali na Univerzitu Anton Brucknera v rakúskom Linzi. Jeho veľký sen sa začal napĺňať. Aj keď je vynikajúci, talentovaný a najmä vytrvalý, nestačí to. Preto, aby doštudoval a mohol byť profesionálnym tanečníkom potrebuje aj vašu pomoc. Roland si privyrába na školné cez prázdniny, ale to mu nebude stačiť. Potrebuje peniaze na ubytovanie a cestovné. Pomohla by mu suma 750,- EUR.

Comments